Ktoś wyrzuca śmieci do lasu. Nietypowa wiadomość do sprawcy

mieci las
Wiadomość do sprawcy zaśmiecania lasu przy ul. Osmolickiej | fot. czytelnik Adrian

Ktoś notorycznie wyrzuca odpady bytowe do lasu przy Zalewie Zemborzyckim. Okoliczni mieszkańcy postanowili zostawić wiadomość dla nieznanego sprawcy.

Informację o tym fakcie otrzymaliśmy od czytelnika Adriana, który napisał do naszej redakcji: „Do 'osoby’ która zaśmieca las koło zalewu… Jechałem w nocy i natknąłem się na taki transparent… Dosadnie ktoś to ujął, ale chyba inaczej się nie da, bo jeżdżę tamtędy codziennie i sytuacja powtarza się notorycznie.

W tej sprawie postanowiliśmy skontaktować się ze Strażą Miejską, czy wcześniej otrzymywali zgłoszenia o wyrzucaniu odpadów w tym miejscu.

– Wcześniej nikt nie zgłaszał nam faktu zaśmiecania lasu. Po dzisiejszej interwencji, faktycznie znaleźliśmy worek z odpadami bytowymi i malarskimi. Aktualnie szukamy punktu zaczepienia w tych odpadach, mogący nakierować na potencjalnego sprawcę zaśmiecania. Będziemy tam regularnie zaglądać – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Przypomnijmy, że maksymalna wysokość mandatu za zaśmiecanie wynosi 500 zł. W razie odmowy przyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu. W tym wypadku wysokość grzywny może sięgać nawet 5 tys. zł.

– Zgłosiliśmy sprawę do zarządcy drogi – Zarządu Dróg i Mostów – w kwestii posprzątania terenu z odpadów – dodaje Robert Gogola.

Okoliczni mieszkańcy nie mogą znieść notorycznego zaśmiecania przydrożnego lasu i postanowili zostawić wiadomość napisaną na kartonie z pudełka – zdjęcie poniżej.

IMG 20180927 010144
Wiadomość od mieszkańców do sprawy zaśmiecania lasu | fot. czytelnik Adrian

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Złapać delikwenta i grzecznie poprosić o zjedzenie wszystkich smieci na miejscu (część na wynos) drugim otworkiem a film szkoleniowy wyświetlić na Youtube dla pokrzepienia serc w narodzie dla takich zachowań. Miłego dnia.