Ktoś przywiązał kotu do szyi sznurek z metalowymi puszkami

Kot miał przywiązany do szyi sznurek z metalowymi puszkami | fot. NOSG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli kotu, któremu ktoś do szyi przywiązał sznurek z metalowymi puszkami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie w trakcie pracy w miejscowości Ślipcze, zauważyli na poboczu drogi asfaltowej kota. Zwierzę miało na szyi zawiązany nylonowy sznurek na końcu którego znajdowały się przymocowane metalowe puszki.

Funkcjonariusze nie pozostali obojętni na cierpienie zwierzęcia, złapali kota i odcięli mu sznurek z szyi. Poinformowali o sprawie policję i weterynarza. Kot został przekazany do schroniska w Zamościu.

– Zgodnie z art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, kto znęca się nad zwierzętami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wiele ludzi z polski jest mniej cywilizowana niż zwierzęta wiedz czy jeżeli się nad takim zacznę znęcać to kara jest taka sama jak w przypadku zwierząt