Ktoś celowo zniszczył boisko, na którym trenowały dzieci. „Chciałem usiąść na środku boiska i zacząć płakać”

71830366 2506870226057012 7116187066265763840 o 1
Zniszczone boisko w Dąbrowicy koło Lublina | fot. nadesłane

Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę boiska w Dąbrowicy koło Lublina. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy zniszczyli płytę boiska przekopując go przedmiotem przypominającym szpadel.

W rozwój akademii wkładam zawsze całe swoje serce. Zależy mi, aby wszyscy z zespołu, czyli zawodnicy, trenerzy, rodzice, sympatycy itd. mieli jak najlepsze warunki współpracy. Z tego też powodu poświęcamy bardzo dużo czasu i finansów na nasz główny obiekt treningowy – boisko zlokalizowane na Dąbrowicy przy Lublinie – taka nasza perełka. Każda drużyna, która przyjeżdżała, była pełna podziwu, w jakim stanie jest boisko. No właśnie do tamtego dnia” – opisuje Rafał Warchoł prowadzący akademię piłkarską dla dzieci Football Academy Lublin w Dąbrowicy.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (8/9 października) w Dąbrowicy koło Lublina. To wtedy nieznani sprawcy wtargnęli na obiekt sportowy i zniszczyli boisko. Na murawie pojawiły się setki dziur, niektóre sięgają głębokość 0,5 metra.

k4nyha ec3e0b09
Zniszczone boisko w Dąbrowicy koło Lublina | fot. nadesłane

Internauci widząc opublikowane zdjęcia boiska, sugerują, by do tego aktu dewastacji przyczyniło się stado dzików. Rafał Warchoł uważa, że to sprawka człowieka, który przedmiotem przypominającym szpadel przekopał płytę boiska.

Ktoś perfidnie i celowo zrujnował całą płytę boiska. Jak można być tak podłym i robić drugiej osobie, akademii, dzieciakom i wszystkim dookoła na złość. Co w ten sposób można osiągnąć? Na boisku są setki dziur, dołów wykopanych szpadlem. Płyta wielkości półtora pełnowymiarowego boiska jest całkowicie zniszczona. Akademia nie ma gdzie trenować oraz grać meczów ligowych. Nie wiemy co mamy zrobić” – pisze na Facebooku Rafał Warchoł.

Szef akademii liczy, że dzięki internautom uda się złapać sprawcę. Sprawa została również zgłoszona na policję, która prowadzi postępowanie i szuka wandali. Powstały straty oszacowano na kwotę 15 tys. złotych. Akademia nie ma takich środków i liczy na dobre serce internautów.

k4nyha 9f06afcf
Zniszczone boisko w Dąbrowicy koło Lublina | fot. nadesłane

W tej chwili potrzebujemy pomocy nie tylko w dochodzeniu prawdy, ale również w odbudowie tego, co nam zabrano. Wszystkich chętnych prosimy o wsparcie finansowe akademii. Każda pozyskana złotówka zostanie przekazana na remont płyty boiska – czas jest najważniejszy dla zawodników, akademii i obiektu” – apeluje Rafał Warchoł.

Na portalu zrzutka.pl jest prowadzona zbiórka pieniędzy na odbudowę boiska w Dąbrowicy („Pomóż wyremontować boisko piłkarskie zniszczone przez nieznanych wandali”). Na razie zebrano niewiele ponad 4,5 tys. zł, a potrzeba 15 tys. złotych. Link do zbiórki TUTAJ.

k4nyha f766d84d
Zniszczone boisko w Dąbrowicy koło Lublina | fot. nadesłane

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.