Które liceum i technikum w Lublinie jest przyjazne dla osób LGBTQ+?

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wystartowała kolejna edycja rankingu szkół przyjaznych osobom LGBT+. Uczniowie mogą ocenić swoją szkołę ze względu na jej stosunek do młodzieży LGBTQ+. Ocenianie szkół będzie możliwe do 23 maja.

Mapa Równości 2021

Ruszyła kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+, która w tym roku obejmie wszystkie szkoły średnie w całej Polsce. Do oceny swojej szkoły wystarczy krótka, anonimowa ankieta, dzięki której zarówno osoba uczęszczająca do placówki, jak i nauczyciel czy absolwent mogą opisać podejście kadry do osób LGBT+.

Do średniej ocen będą się liczyć jedynie odpowiedzi pochodzące od uczniów, a w pytaniach to głównie stosunek nauczycieli i administracji szkół jest oceniany. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki. Oceny można dokonać do 23 maja.

Bieżące wyniki można śledzić cały czas w formie interaktywnej mapy na stronie maparownosci.pl. Obecnie w pierwszej 10. znajduje się na 7. pozycji Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zapewniam, że ja – uczeń Biskupiaka (i zapewne duża część zgadzających się ze mną uczniów i absolwentów) – osobiście odcinam się od tego plebiscytu „mody” i „popularności”. Dziwię się uczniom innych szkół, że nie stawiają sprzeciwu, wobec kwalifikowaniu ich do konkursów promujących społecznie szkodliwą ideologie LGBT. W opozycji proponuję konkurs dotyczący szkół stosujących się do nauk JP2, Glorii Maryji Dziewicy (JP2GMD) pod protektoratem szanownego ministra Czarnka.

  2. Szanowni dyrektorzy, którzy pozwalaja na takie zabawy w swoich placówkach.

    Wiedzcie, zę dla normalnych mieszkańców lublina otrzymanie takiego „dyplomu równości” to wstyd.

    Tylko potem nie róbcie zdziwionej miny podczas rekrutacji, gdy będzie jakoś mniej chętnych niż sie spodziewaliście.