Które liceum i technikum w Lublinie jest przyjazne dla osób LGBTQ+?

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wystartowała kolejna edycja rankingu szkół przyjaznych osobom LGBT+. Uczniowie mogą ocenić swoją szkołę ze względu na jej stosunek do młodzieży LGBTQ+. Ocenianie szkół będzie możliwe do 23 maja.

Mapa Równości 2021

Ruszyła kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+, która w tym roku obejmie wszystkie szkoły średnie w całej Polsce. Do oceny swojej szkoły wystarczy krótka, anonimowa ankieta, dzięki której zarówno osoba uczęszczająca do placówki, jak i nauczyciel czy absolwent mogą opisać podejście kadry do osób LGBT+.

Do średniej ocen będą się liczyć jedynie odpowiedzi pochodzące od uczniów, a w pytaniach to głównie stosunek nauczycieli i administracji szkół jest oceniany. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki. Oceny można dokonać do 23 maja.

Bieżące wyniki można śledzić cały czas w formie interaktywnej mapy na stronie maparownosci.pl. Obecnie w pierwszej 10. znajduje się na 7. pozycji Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szanowni dyrektorzy, którzy pozwalaja na takie zabawy w swoich placówkach.

    Wiedzcie, zę dla normalnych mieszkańców lublina otrzymanie takiego „dyplomu równości” to wstyd.

    Tylko potem nie róbcie zdziwionej miny podczas rekrutacji, gdy będzie jakoś mniej chętnych niż sie spodziewaliście.

  2. Zapewniam, że ja – uczeń Biskupiaka (i zapewne duża część zgadzających się ze mną uczniów i absolwentów) – osobiście odcinam się od tego plebiscytu „mody” i „popularności”. Dziwię się uczniom innych szkół, że nie stawiają sprzeciwu, wobec kwalifikowaniu ich do konkursów promujących społecznie szkodliwą ideologie LGBT. W opozycji proponuję konkurs dotyczący szkół stosujących się do nauk JP2, Glorii Maryji Dziewicy (JP2GMD) pod protektoratem szanownego ministra Czarnka.