Kto zajmie się obsługą Masztu Niepodległości?

Maszt Niepodległości na rondzie Dmowskiego w Lublinie
Maszt Niepodległości na rondzie Dmowskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Urzędnicy poszukują firmy, która przez najbliższe dwa lata będzie zajmować się obsługą Masztu Niepodległości na rondzie Dmowskiego. Do zadań firmy będzie należeć m.in. wymiana co 6 tygodni flagi.

Wymiana flagi na Maszcie Niepodległości

Maszt Niepodległości na rondzie Dmowskiego ma 35 metrów wysokości i jest wykonany z 22 ton stali. Na jego szczycie powiewa biało-czerwona flaga powierzchni blisko 50 mkw., którą trzeba wymieniać co 6 tygodni.

Wymogiem, który musi spełnić firma chcąca zająć się obsługą Masztu Niepodległości w 2022 r. jest posiadanie podnośnika koszowego o zasięgu pracy min. 35 metrów.

Do zadań wykonawcy będzie należało zdejmowanie i zakładanie flag na maszcie, przechowywanie nowych flag i utylizowanie zużytych flag.

Obecnie to zadanie powierzono firmie AB TRANS, która swoje usługi wyceniła na kwotę blisko 11 tys. złotych. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2021 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.