Kto odśnieży Arenę Lublin, halę Globus i miejskie baseny? MOSiR wymaga szybkiej reakcji w przypadku nasilenia opadów

MOSiR szuka firmy, która odśnieży dach basenu Aqua Lublin
MOSiR szuka firmy, która odśnieży dach basenu Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

MOSiR obawia się tegorocznej zimy i szuka firmy, która odśnieży powierzchnie dachów obiektów, którymi zarządza. Wyłoniona firma będzie zobowiązana świadczyć usługi przez 4 miesiąca od podpisania umowy lub do wyczerpania środków.

MOSiR dmucha na zimne

Wyłoniona w przetargu firma będzie zobowiązana do świadczenia usługi odśnieżania obiektów przez okres 4 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do wyczerpania kwoty przewidzianej na realizację zadania. MOSiR wymaga utrzymania stałej gotowości do działań prewencyjnych, w tym szybkiej reakcji w przypadku nasilenia opadów śniegu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16 zakres odśnieżania będzie każdorazowo zgłaszany przez pracowników MOSiR. W pozostałych godzinach, czyli 16-8, w weekendy i święta wykonawca będzie musiał sam monitorować opady śniegu i w przypadku ich nasilenia podjąć interwencję odśnieżania nie później niż w ciągu 4 godzin od zgłoszenia/obserwacji, przez 7 dni w tygodniu.

Zamówienie zostało podzielone na kilka części: A (Aqua Lublin, Strefa H2O, CSR Łabędzia), B (Arena Lublin, stadion lekkoatletyczny, stadion żużlowy), C (Hala Globus, Hala Niedzieli, Hala Lodowa Icemania, Miasteczko Ruchu Drogowego, stadion Lublinianka), D (siedziba spółki „Berlin”).

Zobacz także: Dach hali Globus wymaga pilnego remontu. Może nie wytrzymać maksymalnego obciążenia śniegiem

W dokumencie zamówienia spółka przedstawiła metody, jakimi mogą być odśnieżane poszczególne zadaszenia. I tak w przypadku dachu kompleksu Aqua Lublin pracownicy powinni używać obuwia o miękkich podeszwach, by nie uszkodzić poszycia. Samo odśnieżanie powinno odbywać się przy użyciu drewnianych lub plastikowych szufli. W przypadku odspajania warstwy lodu nie można używać łomów, szpadli, młotów udarowych.

Jeśli chodzi o stadion Arena Lublin, to miejska spółka wymaga, by wykonawca wywiózł na własny koszt zalegający i usunięty śnieg nie później niż do godziny 12-tej następnego dnia od wykonania usługi. W przypadku nadmiaru lodu ma być on podgrzany palnikami gazowymi, parą wodną lub innymi metodami bezpiecznymi dla pokrycia dachu. Tak jak w przypadku basenu, nie można stosować narzędzi tradycyjnych.

MOSiR czeka na oferty firm do 9 grudnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.