Krzysztof Żuk czeka na decyzję wojewody ws. wygaszenia jego mandatu

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk
Archiwum prywatne Krzysztofa Żuka

Na czwartkowej sesji radni nie podjęli się ponownego głosowania nad wygaszeniem mandatu Prezydenta Krzysztofa Żuka. Czy wojewoda to zakwestionuje i wyda zarządzenie zastępcze?

 

Na wczorajszej sesji Rady Miasta nie pojawił się w porządku obrad temat wygaszenia mandatu Krzysztofa Żuka. Powód? Radni zdecydowali, że nie zajmą się tą sprawą, ponieważ wojewoda Przemysław Czarnek nie odpowiedział na pismo prezydenta, które złożył w połowie stycznia. Co teraz?

 

Czytaj także: Krzysztof Żuk złożył wyjaśnienie wojewodzie w sprawie PZU Życie (skan)

 

Krzysztof Żuk musi czekać, na decyzję wojewody. W skierowanej wiadomości do rzecznika prasowego wojewody Radosława Brzózki w sprawie dalszych kroków wojewody otrzymaliśmy następującą odpowiedź.

 

– W odpowiedzi na zadane przez Pana pytania informuję, że trwają analizy w tej sprawie. Wojewoda nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie. O ostatecznym stanowisku media zostaną poinformowane – wyjaśnia Brzózka.

 

Według analiz prawdopodobne są dwa scenariusze zakończenia tego sporu. Pierwszy zakłada, że Czarnek przyjmie złożone przez Żuka wyjaśnienie i nie wydaje rozporządzenia zastępczego. Wtedy o tej sprawie każdy zapomina. Drugą bardziej realną wersją jest ta, gdzie wojewoda nie przyjmuje wyjaśnienia i wydaje zarządzenie zastępcze. Z kolei prezydent odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i zaczyna się sądowa potyczka, która może toczyć się miesiacami.

 

Wojewoda lubelski ma podjąć decyzję w przyszłym tygodniu.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.