Krzewy ozdobią Lublin

Ponad 8,5 tysiąca krzewów pojawi się pod koniec października na skwerach i w pasach drogowych.

Łącznie na jesieni pojawi się ponad 8,5 tysiąca krzewów, które uzupełnią nasadzenia wykonane w roku ubiegłym. Będą to głównie berberysy, tawuły, pięciorniki, ogniki, a także róże, krzewuszki, jaśminowiec, jałowce, derenie i forsycje.

– Przyjazne, zielone i czyste miasto to jeden z priorytetów, który konsekwentnie realizuję zgodnie z podpisanym przeze mnie Kontraktem dla Lublina. Zależy mi na tworzeniu atrakcyjnych i zielonych przestrzeni miejskich, przyjaznych dla mieszkańców, na których będą czuli się dobrze i chętnie spędzali wolny czas. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Stworzone zostaną trzy małe skwerki, które zazielenią okolice Placu Wolności i ul. Bernardyńskiej, a także ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej czy Placu Balickiego. W miejscach tych pojawią się krzewy i trawy ozdobne. Nasadzenia urozmaicą trawniki miejskie barwinkiem, żurawką i hostą w okolicach ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej, z kolei przy Placu Wolności i ul. Bernardyńskiej pojawią się róże, irga i kocimiętka. Przy Placu Balickiego nasadzone zostaną krzewy tawuły i irgi.

Krzewy uzupełnią m.in. ubiegłoroczne nasadzenia przy ul. Szeligowskiego i ul. Smorawińskiego czy al. Witosa i ul. Szaserów, przy czytelni na świeżym powietrzu filii MBP, a także nasadzone wcześniej rośliny cebulowe przy ul. Lubomelskiej.

(fot. UM Lublin/lublin.eu)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.