Kryminalni zabezpieczyli prawie 300 gramów suszu marihuany oraz kilka krzewów konopi innych niż włókniste

marihuana
fot. KPP Puławy

Zatrzymany został 45-latek, który odpowie za uprawę konopi, wytworzenie z nich znacznej ilości środka odurzającego oraz posiadanie przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania ziela konopi.

Znaleźli przedmioty służące do nielegalnej uprawy

W tym tygodniu puławscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili i zabezpieczyli kolejne narkotyki oraz krzewy konopi innych niż włókniste. Funkcjonariusze zatrzymali też 45-latka z gminy Puławy, u którego znaleźli przedmioty służące do nielegalnej uprawy.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili kilka krzewów konopi innych niż włókniste, które znajdowały się w specjalnie przygotowanej komorze, były naświetlane przez lampy oraz nawadniane. W pomieszczeniu znajdowała się również stacja pogody do kontrolowania warunków, w jakich przebywają rośliny oraz szereg przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania konopi innych niż włókniste.

Poza roślinami w donicach policjanci znaleźli prawie 300 gramów suszu marihuany. Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec domu. Zarówno susz jak i rośliny zostały zabezpieczone. Badanie wykazało, że susz to marihuana natomiast rośliny to konopie inne niż włókniste, których posiadanie bez specjalnego zezwolenia jest zabronione.

Mężczyzna usłyszał zarzut niezgodnej z prawem uprawy konopi innych niż włókniste, wytworzenie z wcześniej wyhodowanych konopi znacznej ilości środka odurzającego oraz posiadania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania ziela konopi.

W czwartek decyzją prokuratora zastosowano wobec 45-latka dozór Policji. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za wymienione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.