Kryminalni z Lublina zlikwidowali narkotykowy lab. Ponad 200 kg, krystalizującego się narkotyku w lodówkach

Narkotykowe laboratorium
Przydomowe narkotykowe laboratorium | fot. policja

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odkryli laboratorium, gdzie produkowano syntetyczne narkotyki. Produkcja odbywała się na prywatnej posesji na Podlasiu, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych policjanci zabezpieczyli ponad 200 kilogramów substancji krystalizującej się klefedronu. Zatrzymany na miejscu został 41-letni mieszkaniec gminy Zambrów, a obecnie grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Nalot na przydomową fabrykę narkotyków

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej podjęli działania na podstawie własnych informacji dotyczących produkcji syntetycznych katynonów na obszarze gminy Zambrów w województwie Podlaskim. Ich ustalenia operacyjne potwierdziły się, ponieważ w pomieszczeniach gospodarczych, śledczy odkryli laboratorium z dwoma reaktorami, gdzie zabezpieczono ponad 200 kilogramów substancji krystalizującej się klefedronu. Duża część nielegalnego towaru była przechowywana w lodówkach. Do sprzedaży przygotowano już 800 gramów narkotyku.

Fabryka narkotyków w domu
Przydomowa fabryka narkotyków rozbita | fot. policja
Rozbito fabrykę narkotyków
Rozbity lab narkotykowy | fot. policja
Laboratorium narkotykowe
Narkotyki syntetyczne produkowane na posesji | fot. policja
Rozbito narkotykowy lab
Przydomowa wytwórnia narkotyków | fot. policja

Na miejscu zatrzymany został 41 – letni mieszkaniec gm. Zambrów. Mężczyzna usłyszał już zarzut wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności. – mówi nadkomisarz Andrzej Fijołek (Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.