Kryminalni z Lublina uderzyli w narkobiznes. Przejęli ponad 40 kg marihuany

68 151029 g
Marihuana znajdowała się w trzech samochodach | fot. KWP Lublin

Sporej wielkości pakunki z zawartością suszu marihuany kryminalni ujawnili w trzech samochodach na terenie dzielnic Bronowice i Tatary. Łącznie zabezpieczyli ponad 40 kg narkotyków.

Do ujawnienia dużej ilości narkotyków doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali na lubelskich Tatarach dwa samochody: Fiata Ducato i Renault Clio.

Zatrzymanie pojazdów nie było przypadkowe. Z ustaleń policjantów wynikało, że w samochodach mają znajdować się narkotyki. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 28 i 55 lat” – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie przeszukania samochodów funkcjonariusze ujawnili ponad 30 kg suszu marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do odnalezienia trzeciego samochodu, w którym ukryta była kolejna część narkotyków. W zaparkowanym w dzielnicy Bronowice samochodzie zabezpieczyli kolejne 10 kg marihuany.

Łącznie zabezpieczono 40 kg marihuany o wartości około 2 mln zł. Mundurowi zabezpieczyli także trzy pojazdy oraz pieniądze” – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

28-latek karany był w przeszłości za udział w bójce. Z kolei 55 latek był wielokrotnie karany m.in za. kradzieże z włamaniem, rozboje, wymuszenia rozbójnicze czy oszustwa” – dodaje rzeczniczka.

Mężczyznom może grozić do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.