Kraśnik: Po kłótni potrącił samochodem znajomą

68 101571 e1488986695872

Kierowca umyślnie potrącił idącą chodnikiem kobietę i uciekł nie udzielając jej pomocy. Była to jego znajoma. Po trzech godzinach został znaleziony przez psa policyjnego.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 6:00 rano w Kraśniku na ul. Oboźnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na chodnik i tam potrącił idącą kobietę. Samochód przejechał przez żywopłot odgradzający drogę od parku i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał się po zderzeniu z barierką przejścia dla osób niepełnosprawnych.

 

Kierujący samochodem mężczyzna oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie. Rozpoczęły się poszukiwania zbiegłego kierowcy. Istniało podejrzenie, że może być on nietrzeźwy. Policjanci użyli psa tropiącego. Po około trzech godzinach od zdarzenia, kilka kilometrów od miejsca wypadku, w lesie pies odnalazł ukrywającego się mężczyznę.

 

Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, iż w momencie wypadku kierowca forda był nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Kraśnik – znajomy poszkodowanej.

 

Potrącona 33-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.