Kraśnik: Nowa koncepcja otoczenia zalewu w Kraśniku [WIZUALIZACJE]

zalew kraśnik
Nowe spojrzenie na zalew w Kraśniku

Otoczenie zalewu w Kraśniku dotychczas nie zachęcało do spędzania tam czasu oprócz przejażdżek rowerowych czy pływania. Ma to się zmienić za sprawą nowej wizji przygotowanej przez architektów. Jak się zmieni zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Kraśnickiego?

Koncepcja zakłada reorganizację i modernizację istniejącego terenu. Wyróżnikiem ma stać się cegła jako jeden z najistotniejszych elementów tożsamości współczesnego, ale także historycznego Kraśnika. Na tej podstawie powstaną tematyczne strefy: gliniana, drewniana oraz ceglana. Cegła stanie się elementem edukacyjnym i rekreacyjnym.

Aktualnie nad zalewem znajduje się pięć domków kempingowych, które można wynajmować. Wkrótce ma to się zmienić. Czytając opracowanie koncepcji możemy wnioskować, iż nad zalewem znaleźć ma się hotel.

– Przy istniejącym parkingu stworzona zostanie strefa wejściowa z hotelem. Symboliczną bramą stanie się wyeksponowany za hartowaną szybą XV wieczny piec do wypalania cegły znajdujący się w tym miejscu i odkryty podczas prac remontowych – czytamy w opracowanej koncepcji.

Na terenie istniejącego kempingu projektowany jest krajobrazowy plac zabaw z wioską noclegową oraz terenowy amfiteatr. Przy deptaku znajdowałby się pomost do cumowania łódek i nawodna widownia. Istniejący budynek gastronomiczny miałby zostać przebudowany z wykorzystaniem cegły, a przy plaży powstałaby wypożyczalnia sprzętu wodnego, której dach stanowiłby taras widokowy.

AMFITEATR TERENOWY Z MINIGOLFEM WYDMY Z MIEJSCAMI DO SIEDZENIA

Budynek zaprojektowano jako wyłaniający się z piachu, wykończony gliną, z nawierzchnią ceglanego dachu, dostępnego z chodnika.

RESTAURACJA

W istniejącym obok plaży lasku projektowany jest małpi gaj z infrastrukturą do wspinaczki. Dalej mamy ceglany park, gdzie mogłaby się znaleźć przestrzeń do organizowania warsztatów.

Co więcej znajdziemy w zaproponowanej koncepcji?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.