Ważny temat? Prześlij newsa!

Kraśnik: Nowa koncepcja otoczenia zalewu w Kraśniku [WIZUALIZACJE]

Spotted Lublin

Otoczenie zalewu w Kraśniku dotychczas nie zachęcało do spędzania tam czasu oprócz przejażdżek rowerowych czy pływania. Ma to się zmienić za sprawą nowej wizji przygotowanej przez architektów. Jak się zmieni zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Kraśnickiego? Koncepcja zakłada reorganizację i modernizację istniejącego terenu. Wyróżnikiem ma stać się cegła jako jeden z najistotniejszych elementów tożsamości współczesnego, ale także […]

Nowe spojrzenie na zalew w Kraśniku

Otoczenie zalewu w Kraśniku dotychczas nie zachęcało do spędzania tam czasu oprócz przejażdżek rowerowych czy pływania. Ma to się zmienić za sprawą nowej wizji przygotowanej przez architektów. Jak się zmieni zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Kraśnickiego?

Koncepcja zakłada reorganizację i modernizację istniejącego terenu. Wyróżnikiem ma stać się cegła jako jeden z najistotniejszych elementów tożsamości współczesnego, ale także historycznego Kraśnika. Na tej podstawie powstaną tematyczne strefy: gliniana, drewniana oraz ceglana. Cegła stanie się elementem edukacyjnym i rekreacyjnym.

Aktualnie nad zalewem znajduje się pięć domków kempingowych, które można wynajmować. Wkrótce ma to się zmienić. Czytając opracowanie koncepcji możemy wnioskować, iż nad zalewem znaleźć ma się hotel.

– Przy istniejącym parkingu stworzona zostanie strefa wejściowa z hotelem. Symboliczną bramą stanie się wyeksponowany za hartowaną szybą XV wieczny piec do wypalania cegły znajdujący się w tym miejscu i odkryty podczas prac remontowych – czytamy w opracowanej koncepcji.

Na terenie istniejącego kempingu projektowany jest krajobrazowy plac zabaw z wioską noclegową oraz terenowy amfiteatr. Przy deptaku znajdowałby się pomost do cumowania łódek i nawodna widownia. Istniejący budynek gastronomiczny miałby zostać przebudowany z wykorzystaniem cegły, a przy plaży powstałaby wypożyczalnia sprzętu wodnego, której dach stanowiłby taras widokowy.

AMFITEATR TERENOWY Z MINIGOLFEM WYDMY Z MIEJSCAMI DO SIEDZENIA

Budynek zaprojektowano jako wyłaniający się z piachu, wykończony gliną, z nawierzchnią ceglanego dachu, dostępnego z chodnika.

RESTAURACJA

W istniejącym obok plaży lasku projektowany jest małpi gaj z infrastrukturą do wspinaczki. Dalej mamy ceglany park, gdzie mogłaby się znaleźć przestrzeń do organizowania warsztatów.

Co więcej znajdziemy w zaproponowanej koncepcji?

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check