W piątek nauczyciel z jednej ze szkół podstawowych w Kraśniku zauważył na rękach uczennicy ślady okaleczenia. Rany były skutkiem grania w „niebieskiego wieloryba”.
W piątek, 17 marca, nauczyciel jednej ze szkół podstawowych zauważył okaleczenia na rękach uczennicy. Dziewczynka trafiła pod opiekę szkolnego pedagoga oraz została jej udzielona pomoc pielęgniarki.
– Szkoła natychmiast nawiązała kontakt z opiekunami dziecka, którzy zostali poinformowani o niebezpieczeństwie i konieczności obserwacji dziecka. Rodzina jest obecnie pod opieką psychologiczną, może liczyć na pomoc psychologa oraz szkoły – czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta Kraśnik.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w internecie Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty zaapelowała do odpowiedzialnych za opiekę nad małoletnimi i wszystkich osób dorosłych o szczególne zwrócenie uwagi na zachowania dzieci dotyczące korzystania przez nie z zasobów cyfrowych.
Z oświadczenia kraśnickiego magistratu wynika, że uczennica padła ofiarą gry „niebieski wieloryb”. – Szkoła poprosiła też o pomoc psychologa policyjnego oraz zainicjowała współpracę z psychologami z pozostałych szkół w mieście. Z uczniami tego samego dnia zostały przeprowadzone wstępne rozmowy o niebezpieczeństwach płynących z internetu, jak też czeka ich cykl spotkań z psychologiem, pedagogiem i informatykiem – czytamy w komunikacie.
Spotkania takie mają się odbywać też z rodzicami we wszystkich placówkach na terenie Kraśnika. Rodzice otrzymają wskazówki na temat niebezpiecznych sygnałów, na jakie powinni zwrócić uwagę, sposobu przeprowadzania rozmów z dziećmi jak też sposobów bezpiecznego korzystania z internetu i nadzorowania tego, jak dzieci korzystają z internetu i spędzają czas wolny.
„Rany były przyczyną grania w „niebieskiego wieloryba”.”
Chyba raczej skutkiem, a nie przyczyną.
Teraz każdy przypadek cięcia się będzie brany za BW. Chore.
Chore jest robienie sobie krzywdy. Każdy kto się okalecza powinien być pod opieką psychologa
Gdyby to było z wieloryba
Kształt byłby wieloryba
Telefon zły dzieci się tną bo telefon aplikacje złe.
Myślcie tak dalej a samookaleczeń dzieci będzie więcej.