Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, skuteczna przeciwko piratom drogowym. Kolejne zatrzymania uprawnień

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Funkcjonariusze policji z Janowa Lubelskiego odebrali uprawnienia do prowadzenia pojazdów kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 70 km/h. Lokalizacja tego wykroczenia została zarejestrowana na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto, kierowca otrzymał wysoki mandat i punkty karnych za popełnione wykroczenie.

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem umożliwiającym dostęp do kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń w konkretnych obszarach. Poprzez tę mapę można identyfikować miejsca, które wymagają szczególnej uwagi lokalnych służb. Policja dokonuje weryfikacji sygnałów o zagrożeniach, a w przypadku potwierdzenia ich prawdziwości, podejmuje odpowiednie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.

68 122164
Kontrola prędkości na krajowej 19 | fot. KWP w Lublinie

Kierowca Audi pędził ponad 70 km/h od dopuszczalnej prędkości

Zatrzymano kierowcę Audi, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym osiągając 128 km/h. 20-latek przekroczył limit prędkości o 78 km/h od dopuszczalnej. Ten wyczyn kosztował go utratę prawa jazdy. Na mężczyznę nałożono wysoki mandat i punkty karne.

Jak się szybko okazało, niedawno odzyskał uprawnienia do prowadzenia pojazdów, jednak ponownie stracił je za tożsame wykroczenie. Jest to kolejny przykład szybkiego utraty uprawnień przez kierowcę, który nie wyciągnął żadnych wniosków.

Prędkość zabija

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.