Krajobraz po sylwestrowej nocy na ulicach Lublina. Gdzie zalegają opakowania po fajerwerkach?

Noworoczny bałagan po fajerwerkach na ulicach Lublina | fot. czytelniczka Marta

Kartonowe opakowania po fajerwerkach i butelki po szampanach – na wielu lubelskich osiedlach pozostały ślady po hucznym świętowaniu nadejścia Nowego Roku.

Fajerwerki rozświetlające niebo to nieodłączny element sylwestrowej nocy. Nieodłącznym elementem pierwszych dni nowego roku są z kolei pozostałości po odpalonych fajerwerkach, które zalegają na osiedlowych trawnikach, chodnikach i placach.

Mieszkańcy Lublina hucznie uczcili powitanie Nowego Roku, ale wielu z nich nie pomyślało, aby śmieci po zabawie wyrzucić do najbliższego śmietnika lub zabrać ze sobą do domu. Bez problemu można natknąć się na butelki po piwie, wódce i szampanie oraz inne odpady.

Naśmieciłeś? Posprzątaj!

Obowiązek posprzątania po sobie w pierwszej kolejności należy do tego, kto śmieci. Strażnicy miejscy osobę śmiecącą mogą ukarać jedynie zatrzymując ją wyłącznie na gorącym uczynku, a w myśl ustawy, utrzymanie czystości i porządku należy do zarządcy danego terenu.

Zachęcamy mieszkańców Lublina do wskazywania nam zanieczyszczonych miejsc w mieście. Widzicie pozostałości po odpalonych fajerwerkach czy puste butelki, zgłoście to także nam – wysyłajcie zdjęcia i lokalizacje na adres redakcja@spottedlublin.pl, w temacie wpisujcie „sylwestrowe śmieci”.

Bałagan po nocy sylwestrowej na ul. Lazurowej | fot. czytelniczka Marta

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.