Kradzieże i brak stojaków. Na to najczęściej narzekają rowerzyści w Polsce

More files of this series on port. One young man speeding with his bike and commuting to work in the street of Barcelona.

Największym problemem cyklistów jest brak stojaków rowerowych. Dużym zmartwieniem są także kradzieże rowerów. Jest więcej ścieżek, brakuje parkingów.

Trwa największe w Polsce badanie opinii rowerzystów, które towarzyszy kampanii „Kręć Kilometry”. Ankietę wypełniło już ponad 20 tysięcy rowerzystów. Wyniki pokazują różnice w opiniach pomiędzy poszczególnymi województwami, ale wszystkich łączy potrzeba poprawy infrastruktury rowerowej.

– W ramach oceny warunków jazdy rowerem, badani najlepiej ocenili sygnalizacje świetlne i oznakowania dróg w swoich miastach. Zdecydowanie najwięcej zastrzeżeń rowerzyści mają do parkingów rowerowych i stojaków – mówi dr Andrzej Siatkowski z Centrum Badań Stosowanych.

Kradzieże rowerów w miastach

Jedna trzecia polskich rowerzystów przyznaje, że kradzieże rowerów i wyposażenia rowerowego są poważnym problemem na ich osiedlu, ulicy czy w sąsiedztwie domu.

– Relatywnie najczęściej na problem kradzieży rowerów i wyposażenia rowerowego uskarżają się mieszkańcy dużych miast. Blisko 36% tej kategorii respondentów zwraca uwagę na takie zagrożenie. Co ciekawe, ten wskaźnik jest ponad dwukrotnie niższy wśród ankietowanych mieszkających na terenach wiejskich, bo tylko 17% z nich przyznaje, że kradzieże rowerów stanowią problem w okolicy ich miejsca zamieszkania – dodaje.

To największe tego typu badanie w Polsce, organizowane przez Fundację Allegro All For Planet, które w sposób kompleksowy pozwoli poznać środowisko rowerowe, potrzeby cyklistów, a także mocne i słabe punkty infrastruktury rowerowej polskich miast. Cały czas można wziąć udział w ankiecie, która dostępna jest na stronie: http://kreckilometry.pl/badanie.

A na co mogą rowerzyście narzekać w Lublinie? Czekamy na komentarze.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.