Kradli katalizatory w Lublinie. Policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji

katalizator tłumik wydech
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Policjanci z Lublina zatrzymała trzech obywateli Gruzji podejrzanych o dokonanie kradzieży katalizatorów samochodowych na terenie naszego miasta. W samochodzie, którym się poruszali, mieli specjalistyczne narzędzia.

Gruzini kradli katalizatory w Lublinie

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (12.05) na terenie Lublina. W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który usłyszał podejrzane odgłosy dobiegające z pobliskiego parkingu. W rejon osiedla od razu wysłano najbliższe patrole.

Funkcjonariusze na ul. Orkana zauważyli pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu samochodu. Jak się okazało, autem podróżowało 3 obywateli Gruzji. Mężczyźni mieli w samochodzie narzędzia do wycinania katalizatorów. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

W trakcie czynności operacyjni z 7. komisariatu oraz z „mienia” udowodnili zatrzymanym 4 kradzieże, do których doszło tamtej nocy. Mężczyźni w wieku 28, 29 i 30 lat usłyszeli zarzuty i na wniosek śledczych zostali doprowadzeni do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.