Koszmar kierowców w rejonie budowanego dworca metropolitalnego potrwa dłużej. Spore opóźnienie

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie
Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dziś do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek od wykonawcy budowy dworca metropolitalnego. Chodzi o przedłużenie terminu obowiązującej organizacji ruchu na okolicznych ulicach o kilka miesięcy.

Utrudnienia na dłużej

Obecnie dojazd do dworca kolejowego Lublin Główny jest możliwy tylko od strony ul. Kunickiego, gdzie następnie kierowcy muszą skręcić w ul. Pocztową, która jest jednokierunkowa. Podobnie jest z wyjazdem, ten odbywa się tylko przez ul. Dworcową i ul. Młyńską. Taka organizacja ruchu obowiązuje od lutego 2021 r., kiedy dla ruchu zamknięto ul. Gazową, w wyniku czego wprowadzono ruch jednokierunkowy na pozostałych ulicach.

Powyższa organizacja ruchu miała obowiązywać od końca stycznia 2022 r., lecz już wiadomo, że tego terminu wykonawcy nie uda się dotrzymać. Oznacza, że koszmar kierowców w rejonie budowanego dworca metropolitalnego potrwa znacznie dłużej.

„Z uwagi na powstałe kolizje, szczególnie w zakresie sieci gazowej, aktualnie obowiązująca do końca stycznia organizacja ruchu na modernizowanych ulicach ulegnie przedłużeniu. Dzisiaj (20 stycznia) wpłynął od wykonawcy wniosek o wydłużenie terminu obowiązującej organizacji ruchu do 31 maja.”

– poinformowała Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Zgodnie z obowiązującą umową na realizację zadań dotyczących budowy budynku dworca oraz modernizacji pobliskich ulic Dworcowej, Młyńskiej, 1 Maja, Pocztowej oraz Gazowej, termin zakończenia prac upływa z końcem lipca”.

– przypomina Głazik.

W rejonie inwestycji kierowcy napotkają także na utrudnienia w ruchu na Rondzie Sportowców, gdzie w związku ze zmianą geometrii ronda, dla kierowców został udostępniony tylko jeden pas ruchu. Utrudnienia w tym miejscu są planowane do końca marca.

Również z końcem marca powinny zniknąć utrudnienia na ul. Lubelskiego Lipca ’80, gdzie obecnie z ruchu wyłączony został prawy pas ruchu. Tam drogowcy budują łącznicę zjazdową do ul. Dworcowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.