Korzystasz z Lubelskiej Karty Miejskiej? Jej ważność upływa z końcem czerwca. Jak ją przedłużyć?

Karta biletu elektronicznego Lubika ze znacznikiem Lubelskiej Karty Miejskiej
Karta biletu elektronicznego Lubika ze znacznikiem Lubelskiej Karty Miejskiej | fot. Miasto Lublin

Lubelska Karta Miejska uprawnia do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi, w tym na komunikację miejską. Wraz z końcem czerwca mija ważność LKM, a osoby chcące korzystać z tańszych biletów powinny złożyć wniosek o jej przedłużenie. Jak to zrobić?

Przedłuż ważność Lubelskiej Karty Miejskiej

Mieszkańcy Lublina, którzy jeszcze nie przedłużyli Lubelskiej Karty Miejskiej po rozliczeniu PIT-u za 2021 r., mają czas do 30 czerwca, bo wtedy upływa ważność znacznika LKM. Aby dalej mieć możliwość zakupu biletów okresowych na preferencyjnych warunkach (z taryfy LKM) oraz korzystać z katalogu ulg programu, należy złożyć wniosek o przedłużenie LKM. Można to zrobić na dwa sposoby.

Przez Internet

Wnioskodawca powinien wejść na stronę lubika.ztm.lublin.eu oraz kolejno wybrać: LKM, Wniosek o przedłużenie LKM i uzupełnić aktywny formularz. Wniosek powinien zawierać dane wnioskodawcy oraz osób, dla których wnioskodawca występuje o wydanie LKM, tj. imiona i nazwiska, daty urodzenia oraz numery aktywnych nośników. Do wniosku należy przesłać w formie załączników dokumenty w formacie
.pdf niezbędne do przedłużenia LKM. ZTM ma do 5 dni na rozpatrzenie wniosku.

„Decyzję o przedłużeniu lub nieprzedłużeniu LKM albo odmowie, wnioskodawca uzyska zwrotnie w formie odpowiedzi e-mail. Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku o przedłużenie LKM, identyfikator zostanie niezwłocznie zapisany na indywidualnym koncie użytkownika w systemie Lubika ze wskazaniem końcowego terminu ważności” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Osobiście w punkcie ZTM lub BOM-ie

Wniosek można złożyć także osobiście w Biurze Obsługi Klienta ZTM w Lublinie ul. Nałęczowska 14 albo w jednym z pięciu osiedlowych Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin, zlokalizowanych przy ulicach: Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a oraz Wolska 11. Ponadto wnioski przyjmują także Punkty Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie. Należy pamiętać, że wniosek o wydanie LKM po raz pierwszy, składa się wyłącznie w formie pisemnej.

Jakie korzyści?

Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej uprawnia do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi.

Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.