Korowód studencki 2018 w Lublinie. Sprawdź trasę i motyw przewodni

Korowód studencki w Lublinie | fot. Juwenalia

W czwartek, 10 maja przez Lublin przejdzie korowód studencki, który zapoczątkuje tegoroczne Dni Kultury Studenckiej. Jaki będzie tegoroczny motyw przewodni korowodu?

Tegoroczny korowód studencki przejdzie ulicami naszego miasta w czwartek, 10 maja. Zbiórka uczestników korowodu będzie miała miejsce na placu litewskim.

– Korowód ruszy z placu litewskiego o godz. 18. Jego trasa będzie przebiegała przez ulice Krakowskie Przedmieście, al. Racławickiej, Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką, Wapienną i prosto na tereny zielone Politechniki Lubelskiej – mówi Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Wzorem roku ubiegłego, organizatorzy zrezygnowali z platform przewożących ludzi. – Wypracowaliśmy wspólnie z policją rozwiązanie, że w korowodzie uczestniczy platforma, natomiast na platformie nie będą jechały żadne inne osoby, poza obsługą nagłośnienia oraz obsługę wizyjną korowodu – wyjaśnia Majewski.

Organizatorzy planują, że studencki korowód dotrze na tereny zielona ok. godz. 19.30, wtedy też rozpoczną się koncerty. Tegorocznym motywem przewodnim korowodu będą LATA 80-te.

– Zdecydowaliśmy się, że tegorocznym tematem korowodu studenckiego będą szalone lata 80-te. Obfitowały one w wiele różnych pomysłów, z których dziś być może się śmiejemy, ale mam nadzieję, że ubarwią w sposób znaczący nasz przemarsz. Liczymy na kreatywność studentów – dodaje Majewski.

Organizatorzy spodziewają się ok. 4-5 tysięcy uczestników korowodu.

Już wiecie za kogo się przebierzecie podczas tegorocznego korowodu? Czekamy na Wasze pomysły w komentarzach


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Medykalia z WySPĄ 2018 w Lublinie. Znamy już wszystkich artystów [PROGRAM]

Juwenalia 2018 w Lublinie. Sprawdź, kto wystąpi [PROGRAM]

Feliniada 2018 w Lublinie. Sprawdź, kto wystąpi [PROGRAM]Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.