Koronawirus. Wariant delta już w województwie lubelskim

7
Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała w piątek o pierwszym przypadku wariantu delta w województwie lubelskim. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej.

Wariant delta w województwie lubelskim

„Na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z miasta Biała Podlaska” – przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

Sanepid przekazał, że przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2.

„Stale monitorowana jest sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa lubelskiego i działania te zawsze muszą być wyprzedzające. W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2” – mówi Magdalena Kaproń wz. rzecznika prasowego WSSE Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.