Koronawirus w środę 3 marca. Trzecia fala – 15 698 nowych przypadków

Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT
Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT

Ostatniej doby wykryto 15 698 nowych przypadków – poinformował w środę 3 marca wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To najwyższy dobowy wynik od 6 stycznia.

Koronawirus w środę 3 marca – nowe przypadki

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu podał liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

„Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także nabiera impetu. Dzisiaj mamy nowych przypadków stwierdzonych 15 698, a 309 osób zmarło” – poinformował w środę 3 marca wiceminister zdrowia.

„Obserwujemy zdecydowanie większa ilość w nowych przypadkach tej mutacji brytyjskiej, która jest bardziej zaraźliwa. Te dzisiejsze obostrzenia, jeżeli byśmy się do nich stosowali, one naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować” – dodał.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.