Koronawirus w środę 24 lutego. Trzecia fala – 12 146 nowych przypadków

Żołnierze WOT w szpitalach covidowych

Ostatniej doby wykryto 12 146 nowych przypadków – poinformował w środę 24 lutego minister zdrowia Adam Niedzielski. To najwyższy dobowy wynik od 6 stycznia. Dziś mamy poznać nowe obostrzenia.

Duży wzrost zakażeń w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski był w środę gościem Poranku Radia TOK FM. Został zapytany o najnowsze dane dotyczące potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

„Mamy bardzo dynamiczny wzrost z dnia na dzień i w stosunku do poprzedniego tygodnia. Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili – przyznał szef resortu zdrowia” – powiedział szef resortu zdrowia.

„Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań” – dodał minister Niedzielski.

Minister zapowiadał, że obostrzenia, które ogłoszone zostaną dziś około południa, będą dotyczyć m.in. ograniczenia ruchu na granicach, przepisów regulujących zakrywanie ust i nosa, zostaną również zregionalizowane.

Adam Niedzielski zapowiadał, że w regionach, w których sytuacja jest najtrudniejsza, może dojść do cofnięcia regulacji, które obowiązują od dwóch tygodni. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 lutego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.