Koronawirus w środę 24 lutego. Trzecia fala – 12 146 nowych przypadków

Koronawirus w środę 24 lutego. Trzecia fala - 12 146 nowych przypadków
Żołnierze WOT w szpitalach covidowych

Ostatniej doby wykryto 12 146 nowych przypadków – poinformował w środę 24 lutego minister zdrowia Adam Niedzielski. To najwyższy dobowy wynik od 6 stycznia. Dziś mamy poznać nowe obostrzenia.

Duży wzrost zakażeń w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski był w środę gościem Poranku Radia TOK FM. Został zapytany o najnowsze dane dotyczące potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

„Mamy bardzo dynamiczny wzrost z dnia na dzień i w stosunku do poprzedniego tygodnia. Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili – przyznał szef resortu zdrowia” – powiedział szef resortu zdrowia.

„Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań” – dodał minister Niedzielski.

Minister zapowiadał, że obostrzenia, które ogłoszone zostaną dziś około południa, będą dotyczyć m.in. ograniczenia ruchu na granicach, przepisów regulujących zakrywanie ust i nosa, zostaną również zregionalizowane.

Adam Niedzielski zapowiadał, że w regionach, w których sytuacja jest najtrudniejsza, może dojść do cofnięcia regulacji, które obowiązują od dwóch tygodni. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 lutego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.