Koronawirus w Polsce: Nie żyją cztery osoby zakażone SARS-CoV-2. 43 nowe przypadki

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Przybywa zakażeń koronawirusem w Polsce. W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczna zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1905 osób.

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

„Z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusemem w Polsce wynosi 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – poinformowało 30 marca o poranku Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat, (pozostałe informacje zostaną uzupełnione),

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania.

Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 111 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.