Koronawirus w Polsce: Już u 156 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2

1 114
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje dotyczące osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Liczba chorych wzrosła do 156 osób, w tym 3 zgony.

„Mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), jednej osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i dwóch osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Pacjenci są w stanie stabilnym” – informuje Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Koronawirusa łącznie potwierdzono go dotychczas u 156 osób, trzy z nich zmarły. Szef GIS Jarosław Pinkas informował w sobotę, że jest 13 ozdrowieńców; tym terminem medycznym określa się osoby, u których ustąpiły objawy choroby zakaźnej.

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.