Koronawirus w pociągu Intercity z Lublina do Katowic. Sanepid poszukuje pasażerów

dworzec pkp lublin pociąg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Sanepid poszukuje osób, które 1 sierpnia jechały pociągiem Intercity z Lublina do Katowic. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku informuje, że dnia 01.08.2020 r. pociągiem Intercity „Bolko” relacji Lublin – Katowice, który wyjechał z Lublina o godz. 5:20, podróżował pasażer z bliską osobą, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Podróżni zajmowali miejsca nr 21 i 22 w przedziale nr 13.

Osoby, które mogły mieć kontakt w tym dniu z wymienionymi podróżnymi proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku pod nr tel. (81) 745 56 10 oraz 516 052 231 lub pisząc na maila [email protected].

Koronawirus w pociągu PKP. W pociągach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa

PKP sprzedaje bilety na jedynie połowę miejsc w danym pociągu, żeby przestrzegać zasady dystansu społecznego. Pasażerowie mają obowiązek noszenia masek ochronnych zakrywających usta i nos, a także muszą zdezynfekować ręce po wejściu do pociągu.

Wagony wyposażane są w żele i płyny do odkażania. Pracownicy PKP częściej czyszczą i dezynfekują składy, regularnie odkażane są również terminale płatnicze konduktorów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A gdzie te płyny i żele właśnie wracam z Krakowa. Poc. HETMAN RELACJI w Wrocław Lublin nie dość że jest tylko 1/2 jedynki to w toalecie nie ma ani wody do umycia rąk ani papieru toaletowego już się spółka Intercity się nie ośmiesza i żadnych żeli nie widziałam ani płynów do odkażania

  2. W dniu 3 sierpnia jechałam pociągiem ICC na dłuższej trasie. W pociągu tłoczno, wszystkie miejsca zajęte. Gdzie te odległości? Że niby tylko połowa miejsc sprzedanych?. Akurat :))))