Koronawirus w Lublinie. Na oddziale zakaźnym zmarł pacjent zakażony SARS-CoV-2

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Lublinie. 82-letni mężczyzna zmarł na oddziale zakaźnym szpitala SPSK1 przy ul. Staszica. Okazało się, że był zakażony koronawirusem.

„Z przykrością informuję, że w 3 kwietnia 2020 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 82-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących” – informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Do dnia 3 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 156 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 22 ozdrowieńców i zarejestrowano 6 zgonów, w tym:

– liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 41,

– liczba osób poddanych kwarantannie – 8014,

– liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 3185.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.