KORONAWIRUS RAPORT Polska: zmarła 5 osoba, 28 nowych przypadków zakażeń

IMG 20200311 122315
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Polsce stwierdzono piąty przypadek śmiertelny koronawirusa SARS-CoV-2. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

„Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością resort zdrowia poinformował, że zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem w Polsce. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Chory przebywał w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.