Koronawirus na Lubelszczyźnie. Stan na 11 kwietnia: 224 zakażonych, 10 zgonów

pacjent szpital
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia obecnie na terenie województwa lubelskiego na kwarantannie przebywa 9343 osoby. Blisko 2 tys. osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Od 15 marca jest obowiązkowa dla wszystkich wracających z zagranicy.

Każda osoba poddana kwarantannie przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza.

Według najnowszych danych (11.04.2020), w naszym województwie 9343 osoby są objęte kwarantanną. Kwarantannę nałożoną przez służby sanitarne odbywa 1966 osób. Do dnia 11 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 224 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 71 ozdrowieńców i zarejestrowano 10 zgonów.

Ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej, ale ze względu na specyfikę choroby powinna zachować zasady reżimu sanitarnego przez około 7 dni. Osoba wychodzi ze szpitala, jeśli test wykonany dwukrotnie w odstępie 24 godzin, miał wynik negatywny.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

mapa 11.04.20
Mapa aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie lubelskim 11.04.2020

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.