Koronawirus. Kolejna dostawa testów na przeciwciała Covid-19 w Biedronce

Testy na przeciwciała Covid-19 pojawią się ponownie w sklepach Biedronka | materiały prasowe
Testy na przeciwciała Covid-19 pojawią się ponownie w sklepach Biedronka | materiały prasowe

Biedronka wprowadza do sprzedaży dodatkową partię testów na przeciwciała Covid-19. Certyfikowane testy Primacovid ponownie dostępne będą we wszystkich sklepach sieci od piątku.

Testy na przeciwciała Covid-19 pojawią się ponownie w sklepach Biedronka

Oferta testów Primacovid szwajcarskiej firmy PRIMA Lab spotkała się z dużym zainteresowaniem kupujących. Pierwszego dnia, kiedy wprowadzono testy na koronawirusa do sprzedaży w Biedronce, wykupiono wszystkie dostępne opakowania.

Biedronka podjęła więc decyzję o ponownej sprzedaży tych testów, które służą do wykrywania u badanej osoby przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2.

„Widząc zainteresowanie kupujących i biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną, doszliśmy do wniosku, że kolejna transza testów powinna jeszcze w tym tygodniu znaleźć się w placówkach naszej sieci” – mówi Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

„To spełniający wysokie standardy produkt, którego producentem jest certyfikowane szwajcarskie laboratorium. Zapewne także to sprawiło, że zdecydowana większość sklepów naszej sieci błyskawicznie sprzedała cały wolumen Primacovid” – dodaje Konopko.

Primacovid to test pozwalający stwierdzić obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Do jego przeprowadzenia używa się niewielkiej próbki krwi. Wyników można się spodziewać po ok. 10 minutach.

Raporty ewaluacyjne Primacovid wskazują na czułość 98,92 procent dla przeciwciał IgG i 92,98 procent dla przeciwciał IgM w porównaniu do metody referencyjnej (ELISA). Swoistość łączna IgG i IgM testu wynosi 98,3 procent.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.