Konwój karetek na sygnale zatrzymał się na obwodnicy Lublina

Postój konwoju karetek na sygnale na obwodnicy Lublina
Postój konwoju karetek na sygnale na obwodnicy Lublina | fot. czytelnik Kacper

Konwój karetek stojących na sygnałach na obwodnicy Lublina zwrócił uwagę kierowców, jak i okolicznych mieszkańców. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie twierdzi, że to nie ich pojazdy.

Konwój karetek

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w poniedziałek (22.05) przed godz. 7 na drodze ekspresowej S12/S17 na obwodnicy Lublina. O sprawie poinformował nas jeden z czytelników.

„Wiecie coś o karetkach stojących na sygnale na obwodnicy Lublina? Kilkanaście pojazdów zatrzymało się za węzłem Lublin Tatary na pasie w kierunku Chełma. Karetki po kilkuminutowym postoju pojechały dalej” – pyta zaciekawiony czytelnik Kacper.

Na przesłanym zdjęciu udało nam się naliczyć 17 ambulansów, co jest niecodziennym widokiem. W tej sprawie postanowiliśmy się skontaktować z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie.

„Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie informuje, że przedstawione na zdjęciu ambulanse nie należą do WPR SP ZOZ w Lublinie” – czytamy w nadesłanej odpowiedzi.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. One wyjechały z DW829 w Niemcach na DK19. Były to dwa konwoje. W pierwszym było około 20 karetek różnego rodzaju (małe, duże, starsze, nowsze) a w drugim, który wyjechał na krajówke było ich około 10.

  2. W Niemcach przed godziną 7 mijał mnie konwój który składał się z około 50 pojazdów karetek eskortowani przez policję

  3. Teraz ostatnimi czasy też często sa specjalnie oznaczone karetki samoloty i helikoptery które latają z lotnisk polskich jako pomoc medyczna. Jak normalny helikopter medyczny co jakiś czas ląduje na szpitalu, to go nie ma zaznaczonego na radarze lotów ale tamte są. Do jakich to ważnych osobliwości zamawiają taxi medyczne tak czesto?