Kontrolowali miejsca, w których mogły być ukrywane papierosy. Ujawnili 7,5 tys. paczek

Nielegalne papierosy ukryte w garażu | fot. KMP Lublin
Nielegalne papierosy ukryte w garażu | fot. KMP Lublin

Ponad 7500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj operacyjni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kontrabanda ukryta była w jednym z garaży w centrum miasta.

Papierosy ukryte w garażu

W czwartek policjanci prowadzili działania skierowane w handel nielegalną kontrabandą. Funkcjonariusze za cel postawili sobie kontrolę miejsc, gdzie papierosy mogą być ukrywane przed wprowadzeniem ich na bazary na terenie Lublina. Sprawdzane były m.in. pojazdy widywane często w okolicy targowisk, tereny osiedli w centrum miasta oraz garaże.  

Podczas akcji operacyjni z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie natknęli się na się na jeden z garaży, który wzbudził ich podejrzenia. Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który na widok policjantów stał się wyraźnie zdenerwowany. Jak się szybko okazało 46-latek przygotowywał się do przepakowywania nielegalnych papierosów.

„W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 7500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby niespełna 190 tysięcy złotych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

46-latek niedługo usłyszy zarzuty. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.