Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 30 dni – do 12 czerwca

przejście graniczne kontrola sanitarna
Kontrole sanitarne na przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą | fot. Straż Graniczna

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją zostaje przedłużona o kolejne 30 dni – od 14 maja do 30 czerwca. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach.

Kontrola na granicy wewnętrznej

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca przywróciło tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną na okres od 15 marca do 24 marca. Nowelizacja rozporządzenia przedłużyła ten czas o 20 dni – od 25 marca do 13 kwietnia. Następna zmiana rozporządzenia ponownie przedłużyła kontrolę o 20 dni – od 14 kwietnia do 3 maja, a kolejna o 10 dni – od 4 maja do 13 maja. Na podstawie aktualnych przepisów Polska przedłuża kontrolę o 30 dni – do 12 czerwca.

Granicę wewnętrzną można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na lądzie: z Czechami – 18, ze Słowacją – 5, z Niemcami – 16, z Litwą – 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach. Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczą, której działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze.

Na przejściach granicznych – zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców. Są one związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – informuje MSWiA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.