Kontrola drogowa, a w samochodzie papierosy zza wschodniej granicy. Kierowca został zatrzymany

przemyt papierosów staż graniczna
przemyt papierosów staż graniczna

Funkcjonariusze kryminalni z Krasnegostawu, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, skonfiskowali papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Kierowca w wieku 52 lat, który przewoził te wyroby, spowodował stratę Skarbu Państwa na kwotę około 3000 złotych. Za popełniony czyn grozi mu wysoka grzywna i odpowiedzialność karna.

Rutynowa kontrola drogowa — jej finał był dość nieoczywisty

W dniu 9 kwietnia, funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zatrzymali do kontroli drogowej, osobowy pojazd marki Renault na jednej z ulic miasta. Za kierownicą znajdował się 52-letni mężczyzna. W trakcie przeprowadzanych procedur policyjnych funkcjonariusze odnaleźli w pojeździe papierosy bez polskich znaków akcyzy, które następnie skonfiskowali. Łącznie do policyjnego magazynu trafiło 110 paczek.

Papierosy bez akcyzy
Papierosy bez akcyzy znalezione podczas kontroli drogowej

Przemyt papierosów w Krasnymstawie

Kierowca Renault, usłyszał zarzut przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu kara wysokiej grzywny. Szacuje się, że skonfiskowany towar przeznaczony do dalszej sprzedaży, to straty dla Skarbu Państwa wynoszące prawie 3000 złotych. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek.

Nielegalna fabryka papierosów działała na obrzeżach Lublina
Nielegalna fabryka papierosów działała na obrzeżach Lublina | fot. KAS

Artykuły z przemytu kosztowne dla kierowcy

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.