Kontrola autobusów komunikacji miejskiej. Zatrzymano osiem dowodów rejestracyjnych

witd kontrola autobusów mpk lublin
Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała autobusy miejskie w Lublinie | fot. WITD w Lublinie

Funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali stan autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Zatrzymano osiem dowodów rejestracyjnych.

W poniedziałkowej akcji wzięli udział funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny 74 autobusów komunikacji miejskiej.

Aby działania te nie wpływały negatywnie na punktualność wykonywanych przewozów, kontrole zostały przeprowadzone po porannym szczycie na największych przystankach końcowych m.in. ul. Paderewskiego, ul. Granitowa, os. Felin, ul. Żeglarska.

Zbadano zadymienie spalin 31 pojazdów, lecz nie stwierdzono nieprawidłowości w tym zakresie. W wyniku kontroli stanu technicznego zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych. Pojazdy miały wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny system ABS, zużyte opony oraz uszkodzony układ wspomagania kierownicy” – wymienia Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD Lublin.

Inspektorzy Transportu Drogowego wszczęli także dwa postępowania administracyjne z uwagi na brak wymaganych badań lekarskich i psychologicznych kierowcy oraz wykonywania przewozu pojazdem posiadającym usterkę ogumienia zakwalifikowaną, jako niebezpieczna.

Biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ poprawie, jednak nadal w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia” – komentuje Gruszka.

Wszyscy kierujący wykonujący przewóz komunikacji miejskiej byli trzeźwi.

1 4
Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała autobusy miejskie w Lublinie | fot. WITD w Lublinie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może warto napisać komu zatrzymano te dowody rejestracyjne bo wszystkie skuchy idą na MPK a jeżdżą różne firmy.