Konserwacja zieleni na terenie Ogrodu Saskiego w Lublinie. Sześć firm zainteresowane kontraktem

Ogród Saski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Konserwacją zieleni na terenie Ogrodu Saskiego w Lublinie zainteresowało się aż 6 firm. Lubelski ratusz otworzył złożone przez nie oferty i wybierze najbardziej korzystną.

Prowadzeniem kompleksowej konserwacji zieleni na terenie Ogrodu Saskiego zainteresowanych jest 6 firm. 4 z 6 złożonych ofert mieści się w kwocie zarezerwowanej przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1.631.294,08 zł. Teraz komisja przetargowa zbada oferty pod kątem zgodności z zapisami specyfikacji.

Umowa z obecnym wykonawcą tego zadania konsorcjum Remondis Sp. z o. o. oraz Floreko obowiązuje do 25 maja 2016 roku.

Firma, która zwycięży, będzie zarządcą Ogrodu Saskiego. Będzie dbać o czystość parku i wszystkich jego obiektów, w tym utrzymanie stawów i strumienia wody jak i pielęgnacje roślin wodnych. Chodzi też o koszenie i podlewanie trawników, a także pielęgnacje zieleni (drzew, krzewów, żywopłotów, trawników, kwiatów), tworzenie sezonowych rabat kwiatowych (jesiennej i wiosennej) i usługi sokolnicze.

Wśród zadań nowego gospodarza będzie między innymi opieka nad pawiami. Ptaki muszą mieć zapewnioną opiekę weterynaryjną i przechodzić wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne.

Zwycięzca przetargu rozpocznie swoją działalność w ogrodzie pod koniec maja. Umowa z ratuszem obowiązywać będzie do końca 2018 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.