Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”. Do wygrania stypendia o łącznej wartości 10,5 tys. zł

Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”
Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu” | materiały prasowe

Do 27 października można zgłaszać prace do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody w postaci stypendiów oraz dyplomy.

Konkurs plastyczny o Świętym Mikołaju

Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu” jest skierowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem jest „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu: przedstawianiem sylwetki oraz działalności Św. Mikołaja, biskupa z Myry.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy. Nagrody rozdane zostaną w trzech kategoriach wiekowych. W każdej kategorii:

  • I nagroda wynosi 2000 PLN,
  • II nagroda – 1000 PLN,
  • III nagroda – 500 PLN.

Nagrody pieniężne przydzielane są w formie stypendiów dla laureatów.

Szczegółowe tematy prac

1. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja – biskupa, który miał miłosierne serce i pomagał innym.

2. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja jako współczesnego człowieka miłosierdzia, bezinteresownie pomagającego innym w potrzebie.

3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w jaki sposób Ty możesz zostać świętym Mikołajem, okazując miłosierdzie w środowisku, w którym żyjesz poprzez konkretne działanie, modlitwę.

4. Przedstaw swoją wizję artystyczną św. Mikołaja – który z Jego czynów miłosierdzia najbardziej przemówił do Ciebie?

5. Które czyny miłosierdzia są we współczesnym świecie najbardziej potrzebne: pomoc finansowa okazywana potrzebującym, pomoc fizyczna, dobra rozmowa, ofiarowanie czasu i talentów drugiemu człowiekowi? Przedstaw swoją wizję artystyczną św. Mikołaja działającego dzisiaj.

Harmonogram konkursu

  • Do 27 października 2022 r.- przesyłanie prac konkursowych w formie elektronicznej
  • 6 grudnia 2022 r. – koncert w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie połączony z galą finałową konkursu, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone będą nagrody dla laureatów.

Zgłoszenia i pełne informacje o konkursie są dostępne na stronie konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl.

Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”
Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu” | materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.