Koniec zimowej aury. Nadchodzi ocieplenie z opadami śniegu i deszczu

Zdjęcie ilustracji: Info meteo LU-Biała Podlaska

Po pierwszych mroźnych dniach stycznia, podczas których temperatura spadała do blisko -20 stopni nadchodzi przez większość osób oczekiwane ocieplenie.

Temperatura z każdą doba będzie rosła, ale przed ociepleniem spadnie oczekiwany przez dzieci i dorosłych śnieg. Opady zaczną się już tej nocy, jednak nie będą to duże ilości, bo w Lublinie spadnie go od 1 do 2 cm. Niestety bałwana z tego nie ulepimy.

Prognoza na najbliższe godziny

Mróz tej mocy jeszcze będzie spory, temperatura w Lublinie wyniesie -10 stopni. Podczas jutrzejszego dnia możemy spodziewać się dalszych przelotnych opadów śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie -3 stopnie. Wiatr będzie potęgować odczucie chłodu.

Fot: Paweł Reducha
Fot: Info meteo LU-Biała Podlaska

Z dnia na dzień coraz cieplej

W najbliższych dniach w dalszym ciągu możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu, jak i całodobowego mrozu, który nie będzie już tak wielki jak kilka dni temu. Poważne zmiany nadejdą dopiero 10 stycznia. Wtedy będziemy mogli spodziewać się już dodatnich temperatur, jak i opadów deszczu.

Na drogach będzie niebezpiecznie!

Z powodu, że grunt jest bardzo mocno wyziębiony to wspomniane opady deszczu od razu w kontakcie z ziemią będą zamarzać tworząc na drogach i chodnikach niebezpieczne lodowisko.

Opracowanie pogody: Info Meteo LU-Biała Podlaska

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.