Ważny temat? Prześlij newsa!

Koniec zatorów na ul. Piaseckiej? Jest przełom w sprawie przebudowy dwóch skrzyżowań w Kalinówce

Dominik Wąsik

To świetna wiadomość dla tysięcy kierowców ze Świdnika, Kalinówki, Głuska i lubelskiego Felina. Po latach narzekań na trudny wyjazd z dróg podporządkowanych, petycja mieszkańców została uznana za zasadną.

Plany przebudowy dwóch skrzyżowań w Kalinówce

fot. Mapy Google

Głos mieszkańców został usłyszany

Zarząd Powiatu w Świdniku oficjalnie przychylił się do wniosku mieszkańców dotyczącego modernizacji niebezpiecznych i wiecznie zakorkowanych skrzyżowań ul. Piaseckiej (droga powiatowa nr 2108L). Sprawa jest poważna, bo dotyczy kluczowych punktów styku z ul. Malwową oraz ul. Lipową, gdzie w godzinach szczytu włączenie się do ruchu graniczy z cudem.

W uzasadnieniu decyzji wprost wskazano, że największy problem generuje obecnie wyjazd z ul. Malwowej. Kierowcy tracą tam nie tylko czas, ale i nerwy, co często prowadzi do wymuszania pierwszeństwa i niebezpiecznych sytuacji drogowych.

advertisement

Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina

Samorządowe porozumienie ponad podziałami

Aby inwestycja mogła ruszyć z miejsca, konieczna była współpraca dwóch szczebli samorządu. Gmina Głusk zadeklarowała, że przejmie pałeczkę w prowadzeniu zadania i zajmie się przygotowaniem pełnej dokumentacji projektowej.

Stosowne porozumienie między Powiatem Świdnickim a Gminą Głusk zostało już zawarte. Zgodnie z harmonogramem, projektanci mają czas na opracowanie finalnej dokumentacji do 31 października 2026 roku.

Co najpierw? Malwowa idzie na pierwszy ogień

Mimo że petycja dotyczyła obu problematycznych skrzyżowań, ograniczone środki finansowe wymusiły ustalenie priorytetów.

Plan działania jest następujący:

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Redaktor naczelny Spotted Lublin, związany z portalem od jego powstania w 2016 roku. Na co dzień śledzi to, czym żyje miasto – od zdarzeń drogowych, przez miejskie inwestycje, po historie mieszkańców. Specjalizuje się w sprawach codziennych, które realnie wpływają na życie lokalnej społeczności. Jego materiały były wielokrotnie cytowane przez ogólnopolskie media, m.in. Onet, Interię i RMF24. Zna Lublin od podszewki – i stara się, by mieszkańcy byli zawsze na bieżąco.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check