Koniec z tanimi zakupami na Aliexpress. Zapłacimy VAT od wszystkich zakupów

aliexpress strona zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od 1 lipca 2021 roku wszystkie zakupy z AliExpress będą objęte podatkiem VAT. Oznacza to koniec tanich zakupów, które są obecnie rekompensowane długim czasem wysyłki do Polski.

VAT od zakupów na AliExpress od 1 lipca 2021 roku

Drobne zakupy np. na AliExpress nie będą już zwolnione z podatku

Od 1 lipca 2021 roku w całej UE zmienią się zasady rozliczania podatku VAT od handlu w Internecie. Zgodnie z przepisami, zniknie zwolnienie z VAT dla przesyłek o wartości nieprzekraczającej 22 euro.

Oznacza to, że od lipca konsumenci będą musieli zapłacić podatek VAT od każdego towaru znajdującego się w przesyłce, która jest przedmiotem importu z Chin. Wysokość podatku i cła będzie zależała od kategorii produktu i jego pozycji w tabeli VAT.

W zakresie pakietu e-commerce zmiany obejmują m.in.:

– Likwidację w całej UE zwolnienia z VAT od importu tzw. małych przesyłek o wartości do 22 euro.

– Znaczne rozszerzenie zakresu transakcji B2C, które dla celów VAT mogą zostać rozliczone za pomocą uproszczonej procedury One Stop Shop.

– Nałożenie obowiązku poboru i zapłaty VAT na podatników co ułatwi, poprzez użycie interfejsu elektronicznego (np. internetowa platforma handlowa, portalu, itp.), dokonanie na terytorium UE: sprzedaży towarów importowanych z państw trzecich w przesyłkach o rzeczywistej wartości nieprzekraczającej 150 euro, a także dostawy towarów na rzecz konsumentów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.