Koniec z ciężarówkami w Lublinie. Jest zakaz wjazdu

Od 1 stycznia, w życie wszedł zakaz ruchu ciężarówek o masie powyżej 16 ton na terenie Lublina. Czy na ulicach będzie „luźniej”?

– Zakaz wjazdu zestawów o masie przekraczającej 16t obowiązuje przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Wjazd może odbyć się tylko za identyfikatorem, który będzie wydawany – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

Identyfikatory będą wydawane m.in. dla: zapewnienia bieżących potrzeb miasta Lublin i jego mieszkańców, zapewnienia możliwości prowadzenia robót inwestycyjnych na terenie miasta, utrzymania procesów produkcyjnych, bieżącego odbioru towarów z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie miasta, zapewnienia dostaw paliw i gazów do stacji czy zaopatrzenia oraz zapewnienia bieżącej realizacji usług.

Zezwolenia nie będą wymagały pojazdy takie na jak: autobusy, pojazdy trwale oznakowane Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Pogotowia Gazowego, Pogotowia Drogowego, Pogotowia Wodno-Kanalizacyjnego, Pogotowia Ciepłowniczego, Pogotowia Energetycznego oraz służb miejskich podczas wykonywania czynności służbowych.

Aby zdobyć identyfikator, trzeba złożyć wypełniony druk wniosku załączając m.in. informację o przewożonym ładunku i potwierdzenie konieczności wjazdu do Lublina.

– Wszystkie znaki na drogach będących w zarządzie Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie są już ustawione. Oznakowanie zostało ustawione na nasz koszt – dodaje Kieliszek.

Takie znaki znajdują się tuż przed wjazdem do miasta, dlatego kierowcy pojazdów ciężarowych muszą nawracać, by nie naradzić się za mandat w wysokości 500 złotych i dwóch punktów karnych za złamanie znaku B-5.

Miasto prowadzi rozmowy z oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kwestii oznakowania dróg poza granicami Lublina, by kierowcy mogli bezpośrednio kierować się na obwodnicę Lublina.

 



WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.