Koniec z ciepłymi kaloryferami. LPEC zakończył sezon grzewczy 2020/2021

ogrzewanie grzejnik kaloryfer
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podsumowało sezon grzewczy 2020/2021 w Lublinie. LPEC przełącza pracę systemu na tzw. tryb letni.

LPEC zakończył sezon

„Spodziewane ocieplenie spowodowało, że większość budynków nie potrzebuje już tyle ciepła do ogrzewania pomieszczeń. Od dziś aż do jesieni, całe miasto będzie zasilała tylko jedna elektrociepłownia, zapewniając głównie ciepłą wodę w kranach” – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik prasowy LPEC.

W sezonie grzewczym 2020/2021 mieszkańcy Lublina z ciepła systemowego korzystali przez 224 dni, czyli dwie trzecie roku, a średnia temperatura wyniosła +3,15 st. C. Najzimniejszym miesiącem był luty ze średnią temperaturą -3,15 st. C, najzimniejszym dniem był 18 stycznia br. ze średniodobową temperaturą -16,9 st. C.

„Należy wspomnieć, że „sezon grzewczy” jest jedynie pojęciem umownym. To odbiorcy decydują, kiedy ogrzewanie zostanie włączone lub wyłączone. Nie istnieje także konkretny termin rozpoczęcia lub zakończenia sezonu grzewczego” – przypomina rzeczniczka LPEC.

W tym roku początek sezonu grzewczego przypadł na 29 września 2020 roku a koniec na 10 maja 2021 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.