Koniec tygodnia pod znakiem deszczu. Możliwe także gwałtowne burze

opady deszczu parasol
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Koniec tygodnia zapowiada się deszczowo i burzowo – podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami można się spodziewać gwałtownych burz i wiatru do 70 km/h. Temperatura może sięgnąć maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

W najbliższych dniach do Polski napływać będzie ciepła i dość wilgotna masa powietrza, co skutkować będzie licznym rozwojem opadów przelotnych i burz, które lokalnie mogą mieć gwałtowny przebieg.

Koniec tygodnia z przelotnym deszczem i wiosennymi burzami

Czwartek będzie ciepły, z temperaturą do 22 st. C na południu i w centrum kraju. W ciągu dnia będą się jednak szybko rozwijać przelotne opady deszczu i burz. Burze występować będą głównie na południu, zachodzie i w centrum kraju, a ich głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, do około 15 – 20 mm. W czasie burz mogą się pojawić także silniejsze porywy wiatru do około 70 km/h.

Pogoda na 5 maja
Pogoda na 5 maja | fot. IMGW-PIB

Noc z czwartku na piątek przyniesie kontynuację przelotnych opadów deszczu, a w pierwszej połowie nocy także lokalnych burz. Mimo godzin nocnych burze mogą miejscami przynosić jeszcze silne opady deszczu do 15 – 20 mm, zwłaszcza początkowo. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h. Noc będzie dość ciepła, do około 10 st. C w centrum i na południu kraju. Na północnym zachodzie lokalnie niewykluczone gęste mgły.

Pogoda na noc 5/6 maja
Pogoda na noc 5/6 maja | fot. IMGW-PIB

W piątek strefa burz obejmie południe i wschód kraju, a najsilniejsze prognozowane są na południowym wschodzie. Z burzami związane będą głównie silne opady deszczu do 15-20 mm. Porywy wiatru lokalnie mogą wynieść do 70 km/h. Pomimo opadów i burz piątek będzie dniem dosyć ciepłym, na południu i zachodzie kraju termometry wskażą miejscami nawet 20-21 st. C.

Pogoda na 6 maja
Pogoda na 6 maja | fot. IMGW-PIB

W weekend nadal sporo opadów, lokalnie także zagrzmi. Sobota z temperaturą około 19-20 st. C, ale w niedzielę już chłodniej, na północy kraju temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 15 st. C.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.