Koniec sezonu narciarskiego na stoku Globus Ski w Lublinie

Koniec sezonu narciarskiego na stoku Globus Ski w Lublinie
Stok narciarski Globus Ski w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Skończyły się mrozy, śnieg topnieje, idzie wiosna. W związku z odwilżą stok narciarski Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie zakończył sezon.

– Z powodu warunków atmosferycznych i stanu tras zjazdowych, ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, jesteśmy dziś zmuszeni do zamknięcia stoku narciarskiego Globus Ski – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Stok narciarski Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie rozpoczął swój sezon w piątek (26 stycznia). Z powodu złych warunków atmosferycznych po dwóch dniach zarządca obiektu był zmuszony zamknąć stok, aż do poprawy pogody. Następnie był czynny od 24 lutego aż po dzień dzisiejszy – 7 marca.

– Dodatnie temperatury i ostatnie opady deszczu negatywnie wpłynęły jakość pokrywy śnieżnej na stoku, która w znacznym stopniu uległa roztopieniu. Dodatkowo utrzymujące się nocami ujemne temperatury spowodowały powstanie na trasach dużych brył lodowych, które mogą zagrać bezpieczeństwu użytkowników. Dlatego jesteśmy zmuszeni do zamknięcia obiektu – dodaje Bednarczyk.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.