Schronisko w Krzesimowie do likwidacji. Potrzebny dom dla ok. 300 zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie wkrótce przestanie istnieć. Właściciele mają czas do marca 2018 roku, by znaleźć dom dla ok. 300 zwierząt. W innym przypadku zwierzęta trafią do różnych schronisk.

 

Teren, na którym obecnie znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie należy do Nadleśnictwa Świdnik, które zażądało zwrotu nieruchomości. Gminy nie chcą finansować dalszej działalności schroniska.

 

Maksymalnie do marca 2018 roku, schronisko w Krzesimowie będzie istnieć. – W ośrodku wciąż jest 305 zwierząt. Lgną do człowieka, czekają aż ktoś przyjedzie do tego zapomnianego przez wszystkich lasu, zatrzyma się przy ich boksie.. może nawet zechce wyprowadzić… weźmie do domu! – mówi Joanna Miszczuk-Dalmata ze schroniska.

 

Jeśli nie uda się znaleźć domów dla zwierzaków, zostaną one rozwiezione po różnych schroniskach. – Takie miejsce to najczęściej bilet w jedną stronę. Nie pozwólmy by tak się stało – mówią wolontariusze.

 

Adopcje praktycznie stoją w miejscu. – Jeśli już ktoś zdecyduje się przyjechać słyszymy -„… ale Wy tutaj macie fajne i ładne psy…”. Owszem – my to wiemy. Ale już pora by wszyscy się o nich dowiedzieli – dodaje Miszczuk-Dalmata.

 

Już 30 września w Świdniku odbędzie się impreza poświęcona adopcji zwierząt ze schroniska w Krzesimowie. – Będziemy naprzeciwko Pl. Bolka i Lolka czekać na Państwa z naszymi psiakami – zachęca Joanna Miszczuk-Dalmata.

 

Na kolejnych stronach znajdziesz 10 piesków z ich opisami, które czekają na nowy dom. Sprawdź i znajdź swojego czworonożnego przyjaciela!WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.