Koniec lotów z Lublina do Monachium. Linia bmi Regional ogłosiła upadłość

Zdjęcie ilustracyjne

Brytyjska linia lotnicza BMI Regional ogłosiła, że po 32 latach kończy swoją działalność i rozpoczyna postępowanie upadłościowe. Odwołano wszystkie loty, a tysiące pasażerów zostało na lodzie.

Przewoźnik British Midland Regional Limited (FlyBMI), który latał na 25 trasach do wielu europejskich miast, w tym m.in. z Monachium do Lublina, zawiesił wszystkie operacje ze skutkiem natychmiastowym. W dniu 16 lutego linia ogłosiła, że zaprzestała działalności i składa wniosek o upadłość. Główną przyczyną decyzji o ogłoszeniu upadłości jest brexit i związane z nim konsekwencje.

Linia napotkała liczne trudności, wliczając ostatnie wzrosty kosztów paliwa oraz emisji dwutlenku węgla, które wynikają z niedawnej decyzji Unii Europejskiej o wyłączeniu brytyjskich linii lotniczych z pełnego uczestnictwa w systemie handlu uprawnieniami do emisji. Obecny rynek i perspektywy na przyszłość również zostały poważnie dotknięte niepewnością wywołaną przez brexit, który doprowadził do naszej niezdolności do zdobycia cennych kontraktów lotniczych w Europie i braku pewności, co do zdolności bmi do kontynuowania lotów między lotniskami w Europie” – informuje przewoźnik w komunikacie.

BMI Regional latało do kilkunastu europejskich miast. Linia była obecna w Aberdeen, Bristolu, Brnie, Derry, Dusseldorfie, East Midlands, Esbjerg, Frankfurcie, Hamburgu, Londynie-Stansted, Lublinie, Mediolanie-Bergamo, Monachium, Newcastle, Norrkopingu, Norymberdze, Oslo, Paryżu-CDG, Rostocku, Saarbrucken i Stavanger.

Wszystkie zaplanowane loty przewoźnika zostały odwołane, o czym pasażerowie dowiedzieli się dopiero w ostatniej chwili. Linia zatrudniała 376 pracowników w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i Belgii.

„Nasi pracownicy ciężko pracowali przez ostatnie kilka lat i chcielibyśmy podziękować im za ich zaangażowanie w firmę, a także za wszystkich naszych lojalnych klientów, którzy latali z nami w ciągu ostatnich 6 lat” – czytamy w komunikacie linii.

Linia bmi Regional oferowała połączenia między Lublinem a Monachium siedem dni w tygodniu. Pierwszy lot do Lublina odbył się 27 marca 2017 r.

Z przykrością informujemy, że linia lotnicza British Midland Regional Limited z dniem 16 lutego 2019 roku przestała obsługiwać wszystkie swoje połączenia, w tym także wykonywane na trasie z Lublina do Monachium. Posiadamy codzienne połączenie przesiadkowe przez Warszawę i od dłuższego czasu zabiegamy o to, aby ilość tych połączeń była zwiększona. Informacje o zmianach w dostępności połączeń przesiadkowych będą podawane w odrębnych komunikatach prasowych i za pośrednictwem mediów społecznościowych” – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Źródło: lubelskielotnisko.plWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.