Koniec dyspensy w kościołach. „Wierni są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej”

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Arcybiskup metropolita lubelski Stanisław Budzik wydał nowe zarządzenie w związku ze zmianami obostrzeń i ograniczeń w czasie epidemii. Wygasa dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych.

Przypomnijmy, że czwarty etap znoszenia obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach arcybiskup lubelski Stanisław Budzik odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie utrzymuję się dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku;

• osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura);

• osób, które czują obawę przed zarażeniem.

„Dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo w trudnym czasie epidemii, zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii” – mówi Stanisław Budzik, arcybiskup metropolita lubelski.

>>> Czytaj także: Od 30 maja częściowe zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.