Koncert z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego | fot. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

W piątek 5 kwietnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Dla publiczności wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

25 lat Polski w NATO – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Lublinie

W 2024 roku świętujemy 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO. Z tej okazji w Lublinie odbędzie się koncert z udziałem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zaplanowano na piątek 5 kwietnia o godz. 18:30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą wiele zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Dziedziczy on ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych, działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej.

Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.